kuchnia włoska Kraków

Gru - 18 2014 | By

Smaczna włoska restauracja – menu i wino

Włoskie restauracje to w kraju najbardziej popularny rodzaj gastronomii. Lubimy jedzenie włoskie bo jest pyszne, pożywne i nie jest kosztowne. Oczywiście najczęściej jemy pizze. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską goście kosztują mniej znane potrawy – risotto, lasagne i włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za dobrą restauracją włoską należy zwrócić uwagę na elementów: jak wiele składników rzeczywiście jest sprowadzanych z Włoch, czy w menu można znaleźć też nie tak popularne włoskie potrawy, czy karta win, oferuje klasyczne włoskie trunki. Włoskie potrawy to duża różnorodność i dania z wielu zakątków Włoch. Dobra włoska restauracja stworzy prawdziwie włoski smak.

Kuchnia włoska nie jest skomplikowana, co nie zmienia tego, że jest mniej smaczna Z pewnością można stwierdzić, że jest to niezwykle smaczna kuchnia z Europy .

Wykwintne wina włoskie

Jakakolwiek szanująca się knajpka włoska, która ubiega się do tytułu bycia eleganckim punktem na kulinarnej mapie regionu, nie powinna zaniedbywać trunków. Obiad w charakterze włoskim bez wyjątku musi zawierać również wino. Odrobina białego wina to dla Włocha norma. włoskie jedzenie w Krakowie Klasyczne włoskie wina to zdecydowanie montepulciano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie lamezia oraz noto z Sycylii. Włoska restauracja – jeśli rzeczywiście chce być rozpoznawana jako prawdziwie włoska, powinna mieć szeroki wybór win.

Klasyczna włoska restauracja

Mając ochotę poznać wyjątkowość włoskiego gotowania bez wahania trzeba odwiedzić restaurację, która jest w stanie podać nie jedynie placek pizzowy i makarony.
Zobacz film